Když se vrátíme domů z práce, velice rádi se zpravidla těšíme nejen na něco dobrého k snědku, ale i na okamžik, kdy se konečně vyzujeme z bot, a kdy se převlékneme do domácího oblečení. Pobyt ve venkovním prostředí, a zejména v pracovním oblečení, ať už se jedná o práci v kanceláři, nebo řemeslnou činnost, obvykle obnáší jistý diskomfort. Není zkrátka nad to projít se doma naboso, a nosit sportovní tepláky.
Jenže to není vždy dokonalé, jak bychom si přáli. Tepláky totiž mohou v pase škrtit, anebo pokud šňůrku příliš povolíme, pak zas padají. Vystihnout přesný akurátní střed mezi padáním tepláků a škrcením není vůbec jednoduché, a stává se, že když přenášíme v rukou nějaká břemena, tepláky buď škrtí, nebo padají, musíme je pak povolovat nebo stále popotahovat, a tak si i doma připadáme celkem nesví.
Tomu se dá ale učinit přítrž, a to velmi jednoduše a rychle. Stačí pořídit pásky na suchý zip a našít je do pasu v teplácích na oba boky. Jsou-li pásky dostatečně široké, velmi jednoduše si tepláky utáhnete podle potřeby, aniž by vás něco škrtilo, a zároveň tepláky padaly. Rozdíl mezi suchým zipem a šňůrkou je ten, že šňůrka stahuje pas jen ve velmi úzkém bodě (cca půl centimetru), tím pádem škrtí a svírá. Pásek na suchý zip, například o šíři sedm centimetrů, vás v pase rozhodně škrtit nebude. Na tomto principu je založen oděvní komfort některých špičkových outdoorových kalhot, které ale pořídíte za tisíce korun. Přitom podobný komfort si můžete na teplácích dovolit již za několik desítek korun a trochy času na šicím stroji.
Stahovací pásky na suchý zip lze využít i na jiných typech oblečení, například při zapínání rukávů bund nebo stahování vytahaných rukávů mikin, na šortkách a tříčtvrtečních kalhotách, na plavkách, spodním https://magazin.aktualne.cz/spodni-pradlo/l~i:keyword:3404/ prádle nebo na pyžamových kalhotách, pro upínání v pase pracovních kalhot a bund u montérek, u zapínání rukávů a nohavic pracovních kombinéz, a zřejmě by vás napadly další příklady využití tohoto skvělého vynálezu.